Jak skutecznie pozbyć się wągrów

Jak skutecznie pozbyć się wągrów?

Czarne kropeczki na twarzy, a w szczególności na nosie i brodzie są zmartwieniem wielu kobiet. Niestety nie każda kobieta cieszy się idealnie gładką cerą bez żadnych niedoskonałości. Większość kobiet posiada rozszerzone pory, w które dostają się różnego rodzaju zanieczyszczenia i bakterie. Zmieniają się one w ciemne kropki, których bardzo trudno jest się pozbyć. Co zrobić, aby zapobiec takiemu procesowi i raz na zawsze pozbyć się nieestetycznych wągrów?

Jak powstają wągry?

Zaskórniki najczęściej występują u osób posiadających cerę tłustą, mieszaną i trądzikową. Wynika to głównie z tego, że nasza skóra produkuje tłuszcz (czyli sebum) przez gruczoły łojowe. W przypadku wymienionych rodzajów skóry sebum wytwarzane jest w nadmiarze i często nie wiemy jak się go dokładnie pozbyć. Przyczyną wągrów jest także niewłaściwe złuszczanie naskórka. Rogowaciejące komórki martwego naskórka razem z wydzieliną łojową zbierają się i zatykają ujścia mieszków włosowych. Zaskórniki można podzielić na dwa rodzaje: otwarte (te czarne) i zamknięte (białe):

  • zaskórniki otwarte (czarne) powstają w wyniku zastoju łoju i nadkażenia przez bakterie. Nie warto ich bagatelizować, gdyż nieusunięte mogą doprowadzić do ropnych torbieli i wszelkich wykwitów.
  • zaskórniki zamknięte (białe) powstają w wyniku zamknięcia ujścia gruczołu przez regenerujące się warstwy rogowej naskórka.

Wągry często powstają przez spożywanie poszczególnych produktów żywieniowych, które wpływają na zmianę pH naszej skóry. Do takich produktów należą: tłuste potrawy, czekolada, orzechy i ostre jedzenie. O innych przyczynach powstawania wągrów przeczytasz tutaj. W wielu przypadkach czynnikiem powodującym powstawanie zaskórników jest po prostu złe oczyszczanie twarzy i używanie niektórych kosmetyków, zawierających gumę – zatykającą pory.

Domowe sposoby na zaskórniki

Najważniejsza w pozbyciu się zaskórników jest odpowiednia pielęgnacja. Warto zacząć walkę z wągrami od doboru odpowiednich dla naszej skóry kosmetyków i wyeliminowaniu tych, które mogą wpływać na nadmierne wydzielanie sebum lub zatykanie porów. Kolejnym etapem jest regularne stosowanie peelingów, ponieważ dzięki temu możemy dokładnie oczyścić pory i pozbyć się nadmiaru martwego naskórka. Powinno się go stosować dwa razy w tygodniu. Oprócz peelingu warto też spróbować kremów złuszczających, które mają silne działanie kwasów owocowych. Stosowanie maseczek również pomoże w dokładnym oczyszczeniu. Możesz wykonywać maseczki samodzielnie, wtedy masz pewność, że nie ma tam żadnych niepożądanych substancji chemicznych i gum. Więcej o maseczkach na wągry znajdziesz w tym artykule – https://moja-uroda.pl/maska-na-wagry-ratunek-dla-twarzy/. Z maseczek świetnie sprawdzają się te węglowe typu peel-off. Po zaschnięciu odkleja się ją z twarzy. Maska dosłownie wyrywa wągry i martwy naskórek.

Jak zapobiegać powstawaniu zaskórników?

Pod żadnym pozorem ich nie wyciskaj! Może to zrobić jedynie kosmetyczka po odpowiednim zdezynfekowaniu Twojej twarzy. Robiąc to sama możesz doprowadzić do zakażenia. W zapobieganiu powstawania zaskórników najważniejsza jest odpowiednia pielęgnacja i tak naprawdę wykonywanie peelingów i maseczek, które oczyszczają skórę. Warto chodzić do kosmetyczki raz na jakiś czas, aby profesjonalnie pozbyła się naszego martwego naskórka za pomocą mikrodermabrazji, kwasów, czy peelingu kawitacyjnego i enzymatycznego.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij