Sądowe wezwanie o zapłatę długu

Sądowe wezwanie o zapłatę długu

Jesteś tym nieszczęśnikiem, który dostał sądowe wezwanie o zapłatę długu? Nie obawiaj się. Po pierwsze wcale nie trzeba pojawiać się na rozprawie! Dowiedz się dlaczego.

Zwykle Twoja obecność będzie całkowicie zbędna. A wręcz może przeszkadzać, ponieważ podczas przesłuchania możesz powiedzieć nie to co trzeba i może się skończyć potwierdzeniem zarzutów z pozwu. Zwykle przedstawiciele firm pożyczających pieniądze nie pojawiają się na takich rozprawach. Tym samym skoro windykatorzy mogą nie przyjść, banki i firmy pożyczkowe również – Tobie wolno również nie pojawić się na rozprawie. Uniknij stresów i bycia w centrum ognia pytań.
Co istotne – nie mogą zostać w stosunku do Ciebie zastosowane żadne środki przymusu. Nie obawiaj się, że w Twoich drzwiach pojawi się policja. Tak nie będzie, nawet jeśli Twoje stawiennictwo jest obowiązkowe. Wcale nie jest! Żadna kara pieniężna nie czeka cię za to, że Ciebie nie będzie na rozprawie. Inaczej ma się sprawa jeśli jesteś świadkiem bądź biegłym sądowym.

Co się może zdarzyć, jeśli nie pojawisz się na rozprawie?

Własnie weszły nowe przepisy w życie, które pozwalają obciążyć stronę procesową, jednak są to nowe przepisy i nie wiadomo jak będą działać.
Pomoc prawną znajdziesz u Darmowego Prawnika

Na rynku działa bardzo wiele kancelarii antywindykacyjnych. Bez wątpienia pomogą one znaleźć doraźną pomoc, jednak jeśli chcesz, by ktoś zajął się Twoim problemem kompleksowo i by dał ci pełną opiekę prawną wejdź na stronę kancelarii EuroLege. Koszty takiej usługi są niewielkie, a spokojny umysł i przespane noce – bezcenne. Co istotne Kancelaria działa zdalnie więc niezależnie, gdzie mieszkasz możesz poprosić ich o pomoc prawną. Darmowy Prawnik jest czynny codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach od 9 do 16. Nie obawiaj się i nie zwlekaj. Im szybciej porozmawiasz z Fundacją EuroLege tym szybciej zamkniesz tę trudną i nieprzyjemną dla siebie sprawę.

Sprzeciw od nakazu zapłaty i inne teksty blogowe

Na blogu Darmowego Prawnika znajdziesz wiele artykułów, w których pojawią się praktyczne porady – jak poradzić sobie z wierzycielami. Między innymi: sprzeciw od nakazu zapłaty wzór 2020.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij