3 powody, dla których warto zamienić maszynkę na brzytwę

3 powody, dla których warto zamienić maszynkę na brzytwę

Brzytwa do golenia to prestiż sam w sobie. Niewątpliwie kojarzy się z męskością i testosteronem. Wszak golił się nią sam James Bond. Czy może być ktoś bardziej męski niż ten superbohater? Bądźmy szczerzy męska brzytwa do golenia niewątpliwie kojarzy się z erą gentlemanów. Słynni beardmani przechodzą już powoli do lamusa, a obecnie modne stają się gładko wygolone twarze. W dzisiejszym poradniku podamy Wam powody, dlaczego warto zrezygnować ze zwykłej maszynki na rzecz brzytwy.

Oszczędność i ekologia zawsze w modzie

Niewątpliwą przewagą brzytew nad maszynkami jest ekologia. Popularne jednorazówki mają rączki i obudowy wykonane z plastiku, który bardzo negatywnie wpływa na przyrodę, gdyż rozkłada się setki lat. Niestety takie maszynki są bardzo nietrwałe, zatem każdy mężczyzna generuje bardzo dużą ilość śmieci. Oczywiście można zdecydować się na maszynki elektryczne, jednak i one nie są pozbawione wad. Tutaj warto zwrócić uwagę, że pobierają czasami bardzo dużą ilość prądu, co może być widoczne na rachunkach, szczególnie, gdy golimy się codziennie. Ponadto trzeba bardzo uważać, szczególnie gdy używa się maszynek podłączonych do gniazdka, aby nie dostała się tam woda, gdyż może spowodować porażenie prądem. Dlatego zdecydowanie lepiej wybrać brzytwę do golenia, która jest niezwykle trwała i odporna i ma bardzo długi termin użytkowania. Wystarczy tylko odpowiednio ją pielęgnować i będzie nam służyła przez wiele lat. Tutaj warto zauważyć, że można wykorzystać stare brzytwy od dziadków. W tym przypadku wystarczy tylko renowacja i już nadaje się do użycia.

Bo dokładność ma znaczenie

Brzytwy do golenia zapewniają znacznie większą dokładność golenia i świetnie sprawdzą się nawet do bardzo grubego i twardego zarostu. Wystarczy tylko zadbać o odpowiednią pielęgnację i już w żadnym stopniu nie trzeba obawiać się jakichkolwiek podrażnień. Trzeba zaopatrzyć się w mydło do golenia, które dobrze się pieni. Problemem wielu mężczyzn jest wrastający zarost. Często powoduje to powstawanie wykwitów i wyprysków. Na szczęście używając męskiej brzytwy do golenia nie trzeba obawiać się takich problemów. Tak naprawdę skóra staje się niezwykle gładka, ale i wygląda fenomenalnie. Warto tutaj dodać, że brzytwa do golenia złuszcza też naskórek. W przypadku golenia się zwykłą maszynką często konieczne jest stosowanie różnych balsamów chłodzących i łagodzących, gdyż w innym przypadku na skórze bardzo szybko mogą pojawić się widoczne podrażnienia, ale i zaczerwienienia. Ponadto skóra może swędzieć, co niewątpliwie wywołuje duży dyskomfort.

Sztuka golenia

Golenie się brzytwą niewątpliwie wpisuje się w tradycję i klasykę. Przywodzi na myśl szlachciców, zatem kojarzy się z prestiżem i pozycją społeczną. Brzytwa do golenia jest także bardzo męska, a golenie się nią to swoista sztuka. Jeszcze kilka dekad wstecz mężczyźni udawali się do swoich zaufanych golibrodów, gdzie nie tylko byli poddawani temu zabiegowi, ale również rozprawiali o polityce i bieżących sprawach. Zatem golenie brzytwą urastało do miana rytuału i spotkań towarzyskich. Brzytwy mają także wartość kolekcjonerską. Często mężczyźni korzystają z brzytew do golenia od swoich pradziadków, gdyż mają one dla nich wartość sentymentalną, a przy okazji umożliwiają naprawdę precyzyjne golenie. Wykorzystywanie plastikowych maszynek jest bardzo krótkie, gdyż już po kilku goleniach mają stępione ostrza. Natomiast brzytwy do golenia są bardzo trwałe. Tutaj warto poruszyć jeszcze jedną kwestię dotyczącą umiejętności golenia się. Otóż wystarczy tylko raz nauczyć się obsługiwania brzytwą i poznać tą technikę, by pamiętać ją przez całe życie. Z kolei zwykłą maszynką naprawdę bardzo łatwo się zaciąć, wystarczy tylko odrobinę twardszy zarost i o skaleczenie nietrudno.

Od Nas słów kilka – garść porad dotyczących brzytwy do golenia

Jeżeli jesteś dopiero na początku swojej przygody z brzytwą do golenia nie musisz się martwić. Na początek możesz skorzystać z brzytwy do golenia na żyletki, która pozwoli Ci szybciej opanować odpowiedni chwyt i kąt golenia, zanim przejdziesz do używania tradycyjnej brzytwy. Oczywiście podczas wyboru powinieneś zwrócić uwagę na jakość materiału. Niewątpliwie na brzytwie do golenia nie należy oszczędzać. Jednak nie oznacza to wcale, że musisz wydać „majątek”. Wystarczy tak naprawdę niewielka kwota, by móc cieszyć się swoją pierwszą brzytwą i rozpocząć ekskluzywne golenie się.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij