5 sposobów na wyeksponowanie fasady budynku domu lub firmy

Niewątpliwie lasery oświetlające fasady budynków dzięki specjalnym projektorom zapewniają niezapomniane wrażenia estetyczne. Jednak taka technologia nie jest tania i w domu czy firmie raczej nie można sobie pozwolić na stałe oświetlanie budynków w ten sposób. Na szczęście są metody tańsze, dzięki którym można wyeksponować fasadę budynku i nie zawsze związane są one tylko z oświetleniem. Zatem poznaj 5 sposobów, by dom czy budynek firmowy lepiej się prezentował o każdej porze dnia.

Po pierwsze: naświetlacze led

Umieszczenie na fasadzie budynku odpowiedniego oświetlenia pozwala nie tylko doświetlić samą fasadę, ale przede wszystkim, to co znajduje się wokół. Tu doskonale sprawdzają się naświetlacze led. Zresztą można je rozmieścić również w ogrodzie odpowiednio prowadząc przewody elektryczne pod powierzchnią gruntu i skierować częściowo na fasadę budynku. Natężeniem światła bardzo często można sterować, a ponadto poszczególne modele mogą mieć różny kąt rozsyłania światła. Oczywiście naświetlacz led doskonale sprawdzi się do wyeksponowania podjazdu przy garażu, czy parkingu obok firmy. W ten sposób można również wyeksponować reklamę znajdującą się na fasadzie budynku.

Po drugie: węże świetlne led jako stały element fasady budynku

Kiedy zbliżają się święta na fasadach budynków można zauważyć iluminacje świetlne stworzone z długich diodowych węży. Można tworzyć z nich kształty, a nawet napisy. Jest to kolejna propozycja na wyeksponowanie fasady budynku, gdyż taki element może sprawdzić się przez cały rok. Węże świetlne led mają odpowiednią ochrnę przed pyłem i wilgocią, dzięki czemu mogą być wykorzystywane na zewnątrz. Takie rozwiązanie sprawdzi się zarówno w przypadku budynku prywatnego jak i firmy. W ten sposób można stworzyć napis z nazwą przedsiębiorstwa, a także hasłem reklamowym. Niewątpliwie sprawdzi się na budynku restauracji czy klubu, ale może być odpowiednie również w przypadku innych branż.

Po trzecie: zielone ściany podkreślone wieczorami zewnętrznym oświetleniem led

Kolejnym sposobem, by wyeksponować fasadę jest zastosowanie zielonych ścian. Na tego typu ekspresję można pozwolić sobie w przypadku remontu budynku, zwłaszcza tego starego, wykonanego z cegły. Zielona ściana skonstruowana z roślin pnących nie tylko pochłania zanieczyszczenia, ale jest również barierą, która obniża hałas wewnątrz budynku. Takie rozwiązania można znaleźć w wielu miastach, choćby aglomeracji śląskiej, nie tylko wewnątrz budynków, ale również na ścianach zewnętrznych. Warto podkreślić, że zielona ściana ma niezwykłe walory estetyczne, a dodatkowo zapewnia dodatkową izolację, zatem chroni przed mostkami termicznymi. Również zieloną ścianę można oświetlić. Wszak oświetlenie zewnętrzne jest niezbędne. Można zatem zastosować kinkiety albo plafoniery led do użytku zewnętrznego. Sprawdzą się również lampy gruntowe skierowane na fasadę budynku, dzięki którym arażacja elewacji będzie zachwycać nie tylko w ciągu dnia ale również w nocy.

Po czwarte: tapety elewacyjne

W jaki sposób można wyeksponować fasadę budynku? Przede wszystkim stosując nietuzinkowe rozwiązania wykończeniowe. Świetnie sprawdzą się tapety elewacyjne. To stosunkowo rzadko wybierane rozwiązanie, które jest niezwykle reprezentacyjne. Najczęściej w Polsce można spotkać się z tapetami elewacyjnymi imitującymi drewno. Jednak są również rozwiązania ciekawsze proponowane przez projektantów z Italii, gdzie można znaleźć tapety elewacyjne z kwiatowymi czy geometrycznymi wzorami. Takie elementy koniecznie trzeba podkreślić odpowiednim oświetleniem i tu doskonale sprawdzi się zarówno gruntowe, jak i słupkowe oświetlenie led.

Po piąte: oświetlenie zewnętrzne RGB

Nasza ostatnia propozycja jest dość powszechnie stosowana w przypadku budynków użytku publicznego, a także sklepów wielkopowierzchniowych. Oświetlenie zewnętrzne RGB pozwala sterować zarówno kolorem, jak i natężeniem światła, a taka fasada prezentuje się niezwykle efektownie. Można oczywiście zdecydować się na wielobarwny efekt, który również świetnie się prezentuje. Co bardzo ważne takie oświetlenie jest energooszczędne, gdyż jest oparte na diodach led.

Jest wiele sposobów na wyeksponowanie fasady domu czy budynku firmy. Przedstawione przez nas propozycje wpisują się w nowoczesne rozwiązania, które są jednocześnie dekoracyjne i funkcjonalne.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij