Co można zrobić, gdy partnerowi się nie chce

Co można zrobić, gdy partnerowi się nie chce?

Niemal każda osoba, niezależnie od płci, spotkała się choć raz z sytuacją, w której partner lub partnerka odmówiła im seksu. Oczywiście, jeżeli jest to jednorazowa odmowa to nie ma czym się martwić i należy uszanować decyzję drugiej połowy, ponieważ każdy czasami nie ma nastroju na miłosne igraszki. Nieraz dochodzi jednak do sytuacji, w której partner/ka regularnie odmawia seksu, co zazwyczaj budzi powody do niepokoju, a w niektórych przypadkach nawet podejrzenie o zdradę.

Nie należy wyciągać pochopnych wniosków, ponieważ bardzo możliwe, że dla jednej z osób po prostu seks stał się rutyną, która nie sprawia już takiej przyjemności, jak kiedyś. Co zrobić w takiej sytuacji? Najlepiej w pierwszej kolejności poprosić partnera/kę o szczerą rozmowę. Jeżeli okaże się, że faktycznie dana osoba straciła zainteresowanie seksem, to można spróbować na nowo rozbudzić namiętność jednym ze sprawdzonych sposobów.

Przywrócenie romantyzmu

Wiele par na początku związku uwielbia romantyczne wieczory, które zaczynają się kolacją przy świecach, wspólnym tańcem, a kończą płomiennym seksem. W przypadku wieloletniej relacji miłosne igraszki często nie są poprzedzone tak długim budowaniem klimatu, tylko stanowią stały element na koniec dnia. Nic więc dziwnego, że z czasem seks może stać się taką samą rutyną, jak umycie zębów przed położeniem się do łóżka. Rutyna zaś ma to do siebie, że przestaje sprawiać przyjemność. Idealnym rozwiązaniem jest więc powrót do rytuałów znanych z początku związku. Bardzo możliwe, że wspólny wieczór przypominający pierwszą randkę na nowo rozbudzi pożądanie i zakończy się cudownym stosunkiem płciowym.

Próba nowych rozwiązań

Czasami klasyczny seks staje się monotonny, dlatego jeden z partnerów lub nawet obydwie osoby zaczynają odczuwać mniejszą przyjemność ze stosunku. W takiej sytuacji z pomocą mogą przyjść dodatkowe urozmaicenia:

  • zmiana pozycji – sposobów na uprawianie seksu jest bardzo dużo, dlatego warto zastanowić się, czy nie marnujemy potencjału naszych ciał kochając się jedynie w klasycznej pozycji. Dla osób, które nie do końca radzą sobie z wymyśleniem nowych układów, polecane jest zakupienie książki poświęconej Kamasutrze, czyli sztuce miłości.
  • inne zachowania – na początku związku większość osób kocha się w bardzo kulturalny i standardowy sposób. Kobiety często wstydzą się powiedzieć partnerowi, że chcą być lekko pociągane za włosy, a mężczyźni swoim partnerkom, że chcieliby się kochać z kobietą przyjmującą rolę femme fatale.
  • dodatkowe akcesoria – chociaż sex-shopy często kojarzą się z przedmiotami, które wykorzystywane są przy produkcji filmów pornograficznych, to ich użycie podczas intymnego seksu może przynieść zbawienne skutki. Odpowiednio dobrane akcesoria mogą albo urozmaicić stosunek, albo stanowić element wzmacniający intensywność doznań.

Zmiana otoczenia

Czasami do odzyskania przyjemności z seksu nie potrzeba dodatkowych akcesoriów, ale jedynie zmiany miejsca, w którym odbywa się stosunek płciowy. Wiele par kojarzy seks jedynie z sypialnią, przez co nie poznało uroków innych pomieszczeń. Dla bardziej wymagających osób polecane są tak zwane hotele na godziny, w których zazwyczaj można znaleźć tematyczne pomieszczenia przenoszące wyobraźnie w inne rejony. Niestety, tego typu hoteli wciąż jest w Polsce niewiele, ale możliwe, że z czasem ich ilość będzie wzrastać.

Poprawa codziennej relacji

Zazwyczaj na jakość współżycia wpływa codzienny stosunek partnerów wobec siebie. Jeżeli para nie dzieli się między sobą problemami oraz nie spędza dużej ilości czasu razem, to ciężko się spodziewać, żeby ich życie seksualne było udane. Kolejnym problemem jest zaniedbanie się jednego z partnerów. Wiele osób przywykło w domu nie dbać o higienę i wygląd w tak dużym stopniu, jak to czyni przed wyjściem na dwór. Należy pamiętać, że partner/ka zawsze zauważy zaniedbanie u drugiej osoby i może to spowodować, że straci ochotę na wspólny seks. Ostatnie na co warto zwrócić uwagę, to na szczere rozmowy o seksie, ponieważ są one bardzo istotne przy budowaniu satysfakcjonującego współżycia.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij