Jak nie doprowadzić do rozwodu 3 kroki

Jak nie doprowadzić do rozwodu: 3 kroki

Niestety coraz więcej małżeństw w Polsce kończy się rozwodem. Niekiedy nie ma sensu walczyć o związek, szczególnie gdy jeden z małżonków nadużywa alkoholu, czy stosuje przemoc. W takiej sytuacji warto udać się do adwokata od rozwodów.

Jednak nie tylko zachowania patologiczne są przyczyną rozwodów, czasami to naturalna kolej rzeczy, gdy ludzi nic już nie łączy. Jednak jeżeli jest jakakolwiek szansa to oczywiście warto podjąć walkę o swoje małżeństwo.

Czy zawsze należy powiedzieć „dość”

Prawnik rozwodowy prowadzi wiele spraw tego typu. Niestety brak zrozumienia, czy też brak czasu, nie wspominając już o agresji, czy to fizycznej, czy psychicznej są przyczynami rozwodu. Ale kiedy należy powiedzieć „dość” i udać się do adwokata. Rozwody najbardziej uderzają w dzieci, co oczywiście nie oznacza, że należy tkwić w nieudanym małżeństwie ze względu właśnie na nie.

Czasami dla ich zdrowia choćby psychicznego warto zakończyć związek. Wtedy też koniecznie trzeba znaleźć skutecznego adwokata, który poprowadzi naszą sprawę. Gdy w związku pojawia się przemoc, zdrady, to bądźmy szczerzy, czy warto w nim tkwić?

Niestety często bywa jeszcze gorzej, a gdy dodatkowo jedna ze stron cierpi na syndrom Otella to należy jak najszybciej udać się do adwokata od spraw rozwodowych, nim dojdzie do tragedii. Warto pamiętać, że często kobiety mają duży instynkt opiekuńczy i czują, że powinny dawać szanse partnerom, ale nie zawsze to najlepszy wybór.

Jednak gdy widzisz, że jest jeszcze szansa dla Twojego związku, zwyczajnie możecie przechodzić tylko kryzys. Kryzys i w najlepszych małżeństwach się zdarza, w takiej sytuacji warto wykonać trzy kroki by nie doprowadzić do rozwodu.

Krok pierwszy: rozmawiajcie ze sobą

Czasami to brak komunikacji jest kluczowym problemem. Na pozór wyglądacie jak idealne małżeństwo. Macie cudowne dzieci, świetną pracę, ale to brak czasu, a przez to brak komunikacji sprawia, że coraz częściej myślicie o rozwodzie. W takiej sytuacji zacznijcie ze sobą rozmawiać. To tak niewiele i tak wiele zarazem. Odrzućcie wzajemne pretensje i uprzedzenia i po prostu wyraźcie słowami, co leży Wam na „sercu”. Zwykła rozmowa może wiele zdziałać.

Przede wszystkim powinna ona odbywać się w spokojnej atmosferze, bez krzyków, kłótni, czy wzajemnych pretensji. Każde z Was niech wysłucha zdania partnera i postara się ustosunkować do niego. Jednak absolutnie nie należy na siłę przekonywać się wzajemnie do swoich opinii. Dajcie sobie możliwość różnienia się, wszak małżeństwa nie muszą zawsze mieć tego samego zdania. Nawet jeżeli macie inne temperamenty, to przeciwieństwa się też przyciągają.

Krok drugi: udajcie się do specjalisty

Szybki tryb życia i niestety pary często zapominają o sobie, o swoich relacjach, a nawet o życiu seksualnym. A to duży błąd. Również seks zapewnia bliskość, a brak popędu, czy też niemożność czerpania satysfakcji jest dużym problemem.

Niestety także nieudane życie seksualne powoduje problemy. Dlatego jeżeli i ten problem Was dotyczy to koniecznie udajcie się do seksuologa. Specjalista pomoże Wam odkryć swoje potrzeby, ale również otworzyć się na nowe doznania i pozbyć się często wstydliwego problemu.

Warto także udać się na terapię małżeńską. Pomoże Wam nawiązać komunikację i odbyć szczerą rozmowę. W ramach terapii będzie wykonywać różne zadania, które sprawią, że być może uda się Wam odnaleźć dawne uczucie, które Was łączyło. Nawiążecie ze sobą ponownie więź i być może znów odkryjecie, czym jest małżeńskie szczęście.

Krok trzeci: przebywajcie sam na sam

Zapracowanie, brak czasu, mnogość domowych obowiązków, wszystko to sprawiło, że mijacie się. A jeżeli już rozpoczynacie rozmowę, to kończy się ona kłótnią. Napięcie może narastać, a przecież rozwód jest ostatecznością. Zatem zamiast szukać adwokata od rozwodów warto po prostu zwolnić.

Tutaj kluczowe znaczenie ma spędzanie wspólnie czasu, ale nie w domu, podczas obowiązków, lecz sam na sam. Podrzućcie dzieci rodzicom i wybierzcie się na spontaniczny weekend. Odpoczniecie, spędzicie miło czas, ale pamiętajcie że absolutnie nie możecie rozmawiać o domu. W weekend to Wy jesteście najważniejsi i to co Was łączy.

Trzeba pamiętać, że rozwód jest ostatecznością, chyba, że w małżeństwie występują nałogi, czy przemoc. Wtedy, ani chwili się nie zastanawiaj i zaraz wybierz się do prawnika rozwodowego. Jednak, jeżeli to brak komunikacji i czasu dla siebie jest przyczyną Waszych problemów, to warto dać sobie szansę, bo to znaczy, że być może jeszcze odnajdziecie miłość w sobie.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij