Jak zorganizować konferencję na temat zdrowego odżywania

Jak zorganizować konferencję na temat zdrowego odżywania?

Temat zdrowego odżywiania przewija się niemal codziennie. Dlatego to wdzięczny temat na konferencje dla wielu branż, nie tylko dietetyków i lekarzy, ale również branży hotelarskiej, gastronomicznej, czy szeroko pojętej edukacji. Zatem pomysł to jedno, a przejście do realizacji to już całkiem inna sprawa, gdyż trzeba wszystko bardzo dokładnie i krok po kroku zaplanować, rozpoczynając od znalezienia tematu, przez zaplanowanie posiłków i napojów na eventy, aż do wypromowania wydarzenia w mediach.

Znalezienie ciekawego tematu, wartego przedyskutowania

Na samym początku trzeba ustalić temat konferencji. Warto skupić się na tym, co aktualnie jest trendem. Zatem ciekawa konferencja może dotyczyć diety bezglutenowej i jej wpływu na zdrowie zdrowego człowieka, a także przytoczenia najnowszych badań dotyczących jej stosowania przez chorych na celiakię i łagodzenia objawów choroby. Kolejnym bardzo popularnym tematem jest dieta warzywno-owocowa dr Ewy Dąbrowskiej. Warto pochylić się nad zasadnością jej stosowania, a także bezpieczeństwem, uczulić na stosowanie restrykcyjnych diet tylko pod okiem lekarza, a także przez określony czas, a nie jako dietę stałą. Konferencja na temat zdrowego odżywiania może odbyć się również w szkole i dotyczyć szkodliwości przetworzonego jedzenia bądź GMO i tego czy rzeczywiście i w jakim stopniu jest zagrożeniem.

Ustalenie prelegentów i czasu ich wystąpień

Kolejną kwestią jest ustalenie prelegentów. Niezależnie czy konferencja organizowana jest np. przez Stowarzyszenie Dietetyków Polskich czy też Szkołę Wyższą Rolniczą, to muszą się na niej pojawić prelegenci, którzy będą dawali wykłady na określone tematy połączone z panelem dyskusyjnym. Warto postawić na ekspertów z branży żywienia, tzn. dietetyków i lekarzy zajmujących się chorobami układu pokarmowego, jak również osoby będące dyrektorami placówek, gdzie zasady zdrowego żywienia są wprowadzane, aby opowiedziały o rezultatach i przedstawiły ciekawe statystyki. Z takich spotkań zawsze rodzą się ciekawe wnioski, które są źródłem dalszych poszukiwań, czy wdrożeń nowych, ulepszonych rozwiązań. Oczywiście każdy prelegent musi przemawiać przez określony czas, tzn. mieścić się w ramach czasowych wcześniej ustalonych. Dzięki temu konferencja może przebiegać bez zakłóceń, a także większych opóźnień.

Zaplanowanie zdrowego cateringu na konferencję

Bardzo ważną kwestią na konferencji na temat zdrowego odżywiania jest catering. Oczywiście musi on być zdrowy i dietetyczny. Można tu postawić na produkty będące obiektem rozważań, a także posiłki typowe dla określonych diet. Ważne, by catering był odpowiednio zbilansowany i w przypadku całodniowych konferencji oferował wszystko, co niezbędne do funkcjonowania i owocnego udziału w konferencji. Warto postarać się o dodatkową salę, gdzie można rozłożyć długi stół dla wszystkich, którzy w przerwie chcą się posilić. Oczywiście posiłki powinny być dostępne przez cały czas, zwłaszcza w przypadku dużych konferencji, gdzie stanowiska z cateringiem zwykle są oblegane. Nie można zapomnieć również o napojach na eventy. Warto postawić na popularne smoothie, czyli przeciery warzywno-owocowe, które cieszą się dużą popularnością. Oczywiście w takiej sytuacji trzeba dysponować odpowiednim zapleczem sanitarnym z dostępem do kuchni i lodówek, gdzie można przechowywać świeżo wyciskane soki i musy. Można również wybrać wodę z dodatkiem naturalnych soków. Takie orzeźwiające napoje na eventy cieszą się dużym powodzeniem. Oczywiście nie można tu popełnić faux pas. Żaden posiłek ani napój nie może bowiem zawierać szkodliwych środków konserwujących i słodzących.

Znalezienie instytucji patronackich

Ostatnią kwestią nad którą należy się pochylić przy organizacji konferencji na temat zdrowego odżywiania jest promocja. Znalezienie instytucji patronackich jest kluczowe do wypromowania wydarzenia w mediach. Zatem może być do radio, telewizja, prasa, a także Urząd Miasta. Dzięki temu wydarzenie nabiera prestiżu, a jeśli ma charakter otwarty lub półotwarty to z zaproszenia dzięki odpowiedniej reklamie korzysta więcej osób. Takie informacje mogą pojawiać się w mediach już znacznie szybciej, dzięki temu możliwe będzie dopięcie wszystkiego na ostatni guzik, w sytuacji, gdy liczba miejsc dla uczestników jest ograniczona.

Organizacja konferencji na temat zdrowego odżywiania wymaga sprawnej logistyki. Trzeba zaplanować miejsce jej odbywania się, a także plan całego przedsięwzięcia. Cała otoczka wizualna i około konferencyjna w postaci części rozrywkowej i przede wszystkim cateringu także przyczynia się do końcowego sukcesu tego przedsięwzięcia.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij