fit jedzenie

Każdy może być „Fit” – poznajcie 5 rad, dzięki którym będziecie mogli określać się mianem FIT

Bycie fit jest modne i tak naprawdę każdy może być fit. Jednak jak to osiągnąć? Tego dowiecie się z naszego krótkiego poradnika. Ale na samym początku warto poznać, co kryje się pod słowem FIT. Jest to skrót od słów: frequency, intensity i time. Zatem fit jest formułą, dzięki której można osiągnąć wymarzoną i zdrową sylwetkę. Liczy się więc częstotliwość ćwiczeń, ich intensywność, a także czas, który jest potrzebny do osiągnięcia celu.

Rada nr 1: jedz zdrowo i regularnie

zielona zupaNim przejdziemy do aktywności fizycznych przypominamy, że bardzo ważne jest zdrowe odżywianie się. Choć poniekąd jest to truizm, to wiele osób o tym zapomina. Zatem należy spożywać posiłki oparte na lekkostrawnych produktach, ale wysokiej jakości. Dobrym wyborem jest jedzenie ekologiczne, ale też przygotowane na parze, a nie na starym oleju. Jedzenie nie może być też tłuste, choć ta zasada nie dotyczy ryb. W diecie powinno być też sporo warzyw, ale też owoców. Warto dodatkowo zrezygnować z białego cukru, a jedzenie śmieciowe jak wynika z nazwy powinno wylądować w śmieciach. Kluczowe znaczenie ma regularność spożywanych posiłków. I tak właśnie dochodzimy do meritum, czyli wiele osób chciałoby się zdrowo odżywiać, ale nie ma na to zwyczajnie czasu, bo przygotowanie posiłków jest czasochłonne, szczególnie jeżeli jest się beztalenciem kulinarnym. Na szczęście koniec z wymówkami, wszak zawsze można wybrać catering dietetyczny. Wrocław to miasto, gdzie działa firma Fit Kalorie, choć jej siedziby są także w innych miejscowościach, a więc wejdźcie na stronę https://fitkalorie.pl/ i zamówicie super pyszne jedzenie.

Rada nr 2 : coś dla ciała

Skoro już wiecie, jak ważne jest zdrowe odżywiania, to musicie też wiedzieć, jak ważny jest ruch. Tutaj warto pamiętać, że trzeba być aktywnym nie tylko okazjonalnie, lecz cały czas. Dlatego też polecamy Wam bieganie, granie w tenisa, ale także długie spacery. Pamiętajcie, że pogoda nie powinna być przeszkodą, nawet jak jest plucha, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby wybrać się na długi spacer. Ubierzcie kalosze i pelerynę jako odzież wierzchnią, a pod spód dres i możecie także świetnie się bawić. Z kolei zimą nie rezygnujcie z joggingu. Także gdy są upały nie powinniście robić przerw, ale zamiast biegać w najwyższej temperaturze, wybierzcie się na bieg wcześnie rano, choćby przed pracą.

Rada nr 3: coś dla ducha

Nie można także zapominać o swoim zdrowiu psychicznym. Owszem ruch sprawia, że wytwarzają się endorfiny, ale warto poza tym także robić coś dla siebie, co sprawia przyjemność. Nawet jeżeli jesteście zawaleni pracą i nie wiecie za co się wziąć, to zawsze choć na 30 minut musicie znaleźć czas dla siebie. W wolnej chwili polecamy Wam kąpiel w olejkach aromatycznych czy nawet pooglądanie serialu. Nieważne co będzie robić, ważne że robicie to dla siebie. Ale pamiętajcie także o innych przyjemnościach, a więc gdy nadarzy się okazja, to wybierzcie się do spa czy filharmonii.

Rada nr 4: zmiana nawyków

Oczywiście, aby być fit trzeba inwestować w zdrowe nawyki. Zatem te stare porzucamy, a my staramy się robić to co jest dobre dla nas. Jeżeli macie wolny wieczór, to wyjdźcie potańczyć. Możecie nawet tańczyć w domu czy wspólnie ze znajomymi gotować. Zamiast windy zawsze wybierajcie schody. Do tego starajcie się jak najmniej jeździć samochodem, za to więcej rowerem czy spacerować. Odczujecie te zmiany także w portfelu.hantle

Rada nr 5: trochę egoizmu nie zaszkodzi

Nie warto być egoistą cały czas, ale nie można być też „niewolnicą Isaurą”. Od czasu do czasu można sobie pozwolić na odrobinę dobrego egoizmu i wreszcie zrobić coś dla siebie, a nie tylko dla innych. Jeżeli Wy także zawsze myślicie o innych, a zapominacie o sobie, to musicie to zmienić. A więc jeżeli macie ochotę obejrzeć serial, a nie kolejny mecz, to nie krępujcie się i przełączcie. Nie jedzcie też najmniejszego kawałka ciasta czy nie zmywajcie po całej rodzinie naczyń. Wy też macie prawa, a oni obowiązki.

Warto być fit, trzeba być fit. Jednak bycie fit nie jest łatwe, ale warto zainwestować w siebie, w końcu to inwestycja w swoje zdrowie. Zachęcamy więc Was do zdrowego jedzenia, ruchu, stawiania na przyjemności oraz dozę dobrego egoizmu.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij