Łakomczuch jakich mało – wszystko co musicie wiedzieć o bulterierze

O bulterierach narosło wiele mitów. Jednym z nich jest ten, że to bardzo groźne psy o stalowej szczęce, która ma siłę nacisku wynoszącą kilka ton. Cóż, tak nie jest. Te psy prowadzone przez normalnych opiekunów nie mają w sobie krzty agresji. Można o nich powiedzieć wiele i to wiele dobrego. Idealnie pasuje do nich przezwisko „klauny”, wszak potrafią się wygłupiać i tak naprawdę nigdy nie wiadomo, co przyjdzie im do główki. Ale wystarczy, że spojrzą na człowieka tymi świdrującymi oczkami i już nie można się gniewać, nawet gdy pogryzą kapcia. Co warto wiedzieć o tej rasie?

Gapa, kochana gapa

Rasa bulterier, dobrze prowadzona, rzeczywiście nie jest zupełnie agresywna. Ale nie nadaje się do dzieci. Oczywiście nic dziecku psiak nie zrobi umyślnie, ale nieumyślnie to już sprawa wygląda inaczej. Chyba nie ma większej gapy nad bulteriera. Ten pies potrafi potknąć się o swoje łapki i nagminnie depcze opiekuna, a przy tym ciągle uważa, że jest malutki, a więc potrafi upominać się, by opiekun wziął go na ręce. Śpi także specyficznie. Nie chodzi tylko o to, że rozciąga się na pół łóżka, ale też potrafi spać na głowie opiekuna, a prośby by się posunął przeważnie nic nie pomagają, bo udaje, że śpi dalej, a może i śpi. A skoro o śnie mowa to bule strasznie chrapią i dźwięki jakie wydają często przypominają kosiarkę. Jeżeli sądzicie, że gorzej być nie może – to gwarantujemy, że może, bo potrafią jeszcze wydawać odgłosy z innej części ciała, których zapach powala i robią to nader często – wbrew pozorom nie mają problemów gastrycznych.

Łakomczuch jakich mało

Cóż, o bulterierze można powiedzieć, że to łakomczuch jakich mało. Potrafi jeść dużo i to bardzo dużo. Czasami wręcz można odnieść wrażenie, że jego żołądek jest studnią bez dna. A najgorsze w tym wszystkim jest to, że potrafi zjeść nie tylko to co trzeba, lecz też to, co jest szkodliwe. Znany jest nam bulterier, który w wieku szczenięcym zjadł kostkę do WC, na szczęście nic mu się nie stało. Ale nadal wpada na genialne pomysły i potrafi ukraść coś ze stołu. Wystarczy tylko na chwilę się odwrócić i już babeczka i to w papierku ląduje w brzuszku. A potem następuje klasyczna mina niewiniątka i znowu hipnoza oczkami się zaczyna. Rzeczywiście te pieski mają skłonność do przejadania się, dlatego też trzeba uważać, jakie jedzenie się im podaje. Karma powinna być pełnowartościowa i wysokiej jakości. Doskonale sprawdza się Wiejska Zagroda karma dla psa. Karma dla psa dostępna jest w różnych smakach i na pewno każdy bul będzie zajadał się ją ze smakiem. Tutaj musimy Was też uprzedzić, że psy tej rasy są bardzo sprytne i potrafią nawet otwierać szafę, by wyjąc smakołyki. Jeżeli więc zdecydujecie się na bulteriera i chwilę zgubi się Wam z oczu to bardzo prawdopodobne jest to, iż wyciąga smakołyki.

Uparciuch nad uparciuchy

Większość psów komendy nauczy się za pierwszym czy drugim razem, a bulterier za dziesiątym, a poza tym zrobi ją po swojemu i na swoich zasadach. Nie wynika to z faktu, że jest niemądrym psem (bo takich nie ma), lecz jest uparty i wiele rzeczy musi dziać się na jego zasadach. Jeżeli więc marzy Wam się psiak tej rasy, to pamiętajcie, że nie dla każdego się on nadaje, bo cechuje go wyjątkowa upartość. Potrafi usiąść na środku chodnika i odmówić spaceru, albo biegać z kijem godzinę i nadal nie chcieć iść do domu. Oczywiście bywają sytuacje, że jest bardzo grzeczny, ale zdarza się to cóż…rzadko. Przeważnie coś kombinuje. Bywają dni, że potrafi spać cały dzień i nie chce wyjść nawet z łóżka, a bywają takie, że cały czas broi, doprowadzając opiekunów do szewskiej pasji. Jeżeli sądzicie, że to z wiekiem mienie, to już Was informujemy – nie mija.

Godzina świnki

Od czasu do czasu bulterier urządza godzinę świnki. Wtedy podskakuje w charakterystyczny sposób, biega, robi piruety. Wygląda to świetnie i można naprawdę dużo się pośmiać, ale trzeba też uważać, bo w ferworze zabawy potrafi wskoczyć na człowieka i nawet tego nie zauważy i nadal będzie się bawić.

Kto może zostać opiekunem bulteriera? Na pewno pewna siebie osoba, która wykazuje się dużą cierpliwością. Bulteriery mają też skłonności do alergii skórnych i zapalenia uszu, zatem z kosztami trzeba się liczyć. Ale to też bardzo kochany i wierny pies, który zapatrzony jest w opiekunów.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij