Popularne gadżety - małe, ale cieszą

Popularne gadżety – małe, ale cieszą

W dzisiejszych czasach trudno sobie wyobrazić funkcjonowanie w świecie bez dostępu do wielu gadżetów, które znacząco ułatwiają życie. Współczesny człowiek przywykł do posiadania różnego rodzaju akcesoriów, które nosi na sobie lub w kieszeniach kurtki. Poniżej wymienione są najciekawsze gadżety ostatnich lat, które z pewnością ucieszą niejedną osobę.

Smartwatch

Inteligentny zegarek pełni funkcje małego komputera, który zazwyczaj łączy się bezprzewodowo ze smartfonem. Dzięki temu za pomocą smartwatcha możemy nie tylko sprawdzać aktualną godzinę, ale również odebrać połączenia telefoniczne, wiadomości tekstowe, czy maile. Smartwatch jest wygodnym rozwiązaniem dla wszystkich osób, które przywykły do życia w ciągłym biegu i podczas wielu sytuacji nie mają czasu lub sposobności, żeby wyciągnąć telefon. Wiele modeli nowoczesnych smartwatchów umożliwia nie tylko współpracę z podstawowymi funkcjami smartfona, ale również posiada autonomiczne opcje. Jedną z nich jest możliwość pomiaru ciśnienia krwi, co czyni ze smartwatcha gadżet wspomagający prowadzenie zdrowego trybu życia.

Przenośna pamięć

W ciągu ostatnich kilkunastu lat niezwykłą popularność zyskały nośniki pamięci typu pendrive, czyli niewielkie urządzenia magazynujące cyfrowe pliki. Dzisiaj własny pendrive posiada niemal każdy człowiek korzystający z komputera, dlatego nikogo nie dziwi obecność tego gadżetu. Nic więc zaskakującego, że wraz z rozwojem technologii coraz większą popularność zyskuje inny rodzaj nośnika pamięci, czyli przenośny dysk twardy SSD. W porównaniu do klasycznego dysku posiada on mniejsze rozmiary oraz jest szybszy i bardziej odporny na uszkodzenia (tradycyjne dyski magnetyczne często psuły się podczas upadku). Przenośny dysk twardy SSD ma zazwyczaj większą ilość pamięci niż pendrive, dlatego można na nim zapisać więcej plików lub filmów o wysokiej rozdzielczości.

Cyfrowa ramka do zdjęć z akumulatorem

Wiadomo, że każdy lubi nosić przy sobie zdjęcia najbliższych. Niestety, tradycyjne fotografie powodują, że chcąc mieć pod ręką cały zestaw zdjęć, trzeba zapewne zaopatrzyć się w gruby album. Opisany problem skutecznie rozwiązują cyfrowe ramki do zdjęć, które stanowią formę małego wyświetlacza LCD, na którym wyświetlane są różne zdjęcia. Należy pamiętać, że decydując się na cyfrową ramkę z akumulatorem, należy uruchamiać urządzenie jedynie mając zamiar obejrzeć konkretne zdjęcia, ponieważ bateria nie starcza na długi okres czasu. Obecnie wiele ramek cyfrowych posiada dodatkowe funkcje, jak chociażby dostęp do internetu, kalendarz, czy budzik.

Mały projektor

Stosunkowo nowe urządzenie, które prawdopodobnie zrewolucjonizuje sposób oglądania filmów podczas różnego rodzaju podróży. Mały projektor zajmuje niewiele miejsca i jest bardzo mobilny. Umożliwia wyświetlanie obrazu na niedużym fragmencie ściany. Chociaż efekt jest mniej imponujący, niż w przypadku tradycyjnych projektorów, to jednak oglądanie filmów przy pomocy tego urządzenia jest o wiele bardziej sensowne, niż za sprawą smartfona lub tabletu.

Lokalizator kluczy

Doskonały gadżet, którego zakup raz na zawsze rozwiąże problem zagubionych kluczy. Jak to możliwe? Lokalizator przypina się do kluczy, a następnie można połączyć go z telefonem, który będzie informował, kiedy klucze znajdą się w dalekiej odległości od właściciela. Co ważne dobrej jakości lokalizator kosztuje zaledwie kilkadziesiąt złotych, dlatego nie jest to drogi wydatek.

Przenośny głośnik

Ten gadżet można połączyć z telefonem przy pomocy technologi bluetooth, a następnie cieszyć się głośną muzyką w każdej sytuacji. Niejedna osoba zapytałaby się, po co komu te urządzenie, skoro każdy smartfon umożliwia odtwarzanie dźwięków. Prawda jest taka, że przenośny głośnik jest o wiele bardziej wydajny, niż ten wbudowany w telefon komórkowy.

Wykrywacz podsłuchów

Idealne rozwiązanie dla osób, które pełnią ważne funkcje i boją się, że w ich okolicy znajdują się tak zwane pluskwy, czyli podsłuchy. Urządzenie natychmiast informuje właściciela, gdy tylko wykryje w danym pomieszczeniu różnego rodzaju urządzenia szpiegujące.

1 comment

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij