Poznaj akcesoria, które powinieneś mieć podróżując kamperem – w końcu wygoda i funkcjonalność są ważne!

Podróżowanie kamperem czy też inaczej caravaning to coś więcej niż tylko hobby, to także styl życia. Oczywiście jak do wszystkiego tak i do tego trzeba się właściwie przygotować. Musicie wiedzieć, że wbrew niektórym opiniom osób, które notabene nigdy nie podróżowały w ten sposób, kamperowanie może być bardzo wygodne i przy tym funkcjonalne. Poznajcie więc akcesoria dzięki, którym komfort jeszcze się poprawi.

Bojler rzecz ważna

Są rzeczy ważne i ważniejsze i właśnie do tych drugich zalicza się bojler. Owszem można się bez niego obejść, ale jednak dlaczego tracić na wygodzie. Pomyślcie tylko, któż z nas nie ma ochoty zażyć po męczącym czy intensywnym dniu ciepłego prysznica? Zatem, gdy cały dzień podróżujecie, zwiedzacie i podziwiacie nowe tereny macie ochotę wieczorem wziąć ciepły prysznic, a rano orzeźwiający, który podobnie jak kawa doda Wam energii na cały dzień i przy tym dobudzi lepiej niż mała czarna. Oczywiście bez bojlera można się obyć, ale jednak nie warto. Jeżeli jednak uznacie, że nie potrzebujecie bojlera, to cóż czeka Was mycie się w publicznych łazienkach, które bądźmy szczerzy w wielu przypadkach z higieną nie mają nic wspólnego. Ponadto jeżeli czeka Was długa podróż kamperem i wielodniowa wycieczka, to zapewne nie będziecie tylko kupować jedzenia na wynos czy chodzić do restauracji, lecz także będziecie przygotowywać posiłki w kamperze, a potem czeka Was zmywanie. Zatem zmywanie w ziemnej wodzie jest nie tylko mało przyjemne czy uciążliwe, ale też czasochłonne. Zatem można powiedzieć, że bojler to absolutne must have.

Niby niepozorne, a jednak ważne

Są rzeczy, które wydają się niepozorne, ale jednak zapewniają dużą wygodę. Wbrew pozorom mają one spore znaczenia dla komfortu i nie inaczej jest w tym przypadku. Tutaj mamy na myśli pompkę do kampera. Woda wydaje nam się czymś oczywistym, w końcu wystarczy tylko odkręcić baterię i już leci dużym strumieniem. Co niektórzy jednak nadal powtarzają mity, jakby w kamperze trzeba się myć korzystając z wiadra bądź wlewając wodę do miski. Ale nic bardziej mylnego, bo woda z kranu może lecieć pod ciśnieniem. Oczywiście kluczem do sukcesu i zapewnienia sobie wygody użytkowania są właśnie pompki kamperowe. To niewielkie akcesoria, a jednak mają duże znaczenie. Oczywiście jak możecie się domyślić wybór jest ogromny, ale do klasycznego kampera jak najbardziej sprawdzi się taka o wydajności 7l/min i ciśnieniu 2 bar.

Zestaw naczyń – wybierz ten właściwy

W kamperze często spożywa się też posiłki, które wcześniej się gotuje, bądź przygotowane w domu. Jednak z czegoś trzeba jeść, a zastawy plastikowe bądź papierowe zupełnie się nie sprawdzą, chyba że położycie na nich kanapkę. Ale w przypadku ciepłych posiłków, takie rozwiązanie nie jest najlepsze. Z kolei zabierając ze sobą naczynia szklane bądź porcelanowe, trzeba liczyć się z tym, że zapewne większość z nich zostanie w drodze uszkodzona. A jeżeli podróżujecie z dziećmi, to owe prawdopodobieństwo jeszcze wzrasta. Dlatego też lepiej zabrać ze sobą dedykowane do kamperów zestawy naczyń, wykonane z niełamliwego oraz estetycznego tworzywa sztucznego. Nie bez znaczenia jest także fakt, iż takie naczynia bardzo łatwo jest umyć, bez obaw o ich uszkodzenie. Kolejną ich zaletą jest cena i to naprawdę korzystna, bo cały komplet dla 4 osób można zakupić za mniej niż 100 złotych, a używać go będziecie zapewne wielokrotnie.

Zorganizuje sobie porządek

Każdy z nas jest inny. Są osoby, które cenią porządek, ale i artystyczny nieład. Jednak podróżując kamperem Ci drudzy jednak będą musieli nauczyć się porządku. Owszem podróżowanie kamperem jest przyjemne, jednak, aby zachować wygodę użytkowania, trzeba odpowiednio zagospodarować przestrzeń, wszak ilość miejsca nie jest nader duża. Dlatego też na wyposażeniu kampera nie powinno zabraknąć organizera. Możecie wybrać model, który łatwo zamontować choćby po wewnętrznej części szafek czy też zewnętrznej. Dzięki temu zyskuje się więcej miejsca do przechowywania.

Jeżeli nadal zastanawiacie się czy warto zdecydować się na podróżowanie kamperem, to my możemy Wam je polecić w 100%. Zabawa, wygoda, komfort, ale i oszczędność. To wszystko zapewni Wam caravaning.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij