Uszczelki do kabiny prysznicowej – rodzaje i zastosowanie

Natryski są coraz częściej spotykane w domach i mieszkaniach. Ich popularność wynika przede wszystkim z walorów użytkowych, umożliwiają one bowiem szybką kąpiel i zajmują niewiele miejsca. Pozwalają też na oszczędne gospodarowanie wodą oraz użytą do jej ogrzania energią. Oczywiście kabina natrysku powinna zostać odpowiednio zabezpieczona – kluczowym jej elementem są więc uszczelki prysznicowe.

Uszczelki do kabiny prysznicowej – jakie jest ich przeznaczenie?

Uszczelki prysznicowe mają przede wszystkim zapobiegać wydostawaniu się wody lub pary wodnej poza obręb kabiny natryskowej. Należy przy tym zaznaczyć, że ich zastosowanie zabezpiecza nie tylko łazienkę, lecz również inne pomieszczenia w domu, przed zawilgoceniem. Podnosi to komfort mieszkania oraz ogranicza negatywne skutki oddziaływania wody na jego wnętrze.

Ważnym ich zadaniem jest również zapewnienie komfortu podczas kąpieli oraz tuż po niej. Uszczelki do kabiny prysznicowej chronią podłogę łazienki przed zalaniem, dzięki czemu osoba, która wychodzi spod natrysku, może stąpać pewnie, bez ryzyka poślizgnięcia się na mokrej powierzchni płytek.

Jak dobrać odpowiednie uszczelki prysznicowe?

Wybierając uszczelki prysznicowe należy kierować się przede wszystkim parametrami posiadanej kabiny. Na rynku dostępne są wyroby dostosowane do różnych rodzajów użytego do jej budowy szkła  – warto zwrócić uwagę przede wszystkim na jego grubość. Niektóre uszczelki dedykowane są konkretnym rozwiązaniom konstrukcyjnym: można więc kupić zarówno produkty do kabin półokrągłych, jak i do takich, w których dominują kąty proste. 

Istotną kwestią jest też jakość wykonania. Uszczelki do kabiny prysznicowej powinny być trwałe oraz idealnie przylegać do powierzchni, na której się znajdą. Zapewnia to komfort ich użytkowania. Oczywiście produkty takie ulegają naturalnemu zużyciu, jednak, stosując wysokiej klasy rozwiązania, można liczyć na wydłużenie okresu pomiędzy kolejnymi ich wymianami. Pozwala to nie tylko na uzyskanie oszczędności, lecz również ogranicza ilość czasu, poświęcanego na utrzymanie natrysku w odpowiednim stanie.

Najpopularniejsze typy uszczelek do kabin prysznicowych i ich zastosowanie

Do najczęściej stosowanych typów uszczelek prysznicowych zalicza się modele magnetyczne. Używane są one przede wszystkim do zabezpieczenia drzwi kabiny. Ich konstrukcja zapewnia łatwe jej zamykanie  i otwieranie oraz przeciwdziała zalaniu podłogi. Są one przy tym znaczącym ułatwieniem dla użytkownika, bowiem znakomicie przylegają do siebie.

Uszczelki prysznicowe mogą być również nakładane lub naklejane na powierzchnię szkła. Różny sposób montażu sprawia, że każdy posiadacz natrysku może dobrać taki ich model, który będzie idealnie dopasowany do jego potrzeb. 

Obecnie prawie wszystkie silikonowe uszczelki do kabiny prysznicowej są antyadhezyjne. Oznacza to, że ich konstrukcja ogranicza przyleganie zabrudzeń. Rozwiązanie takie ułatwia utrzymanie czystości w łazience i pozwala na ograniczenie ryzyka pojawienia się szkodliwych pleśni lub grzybów.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij