hydrofory do wody

Hydrofor do wody a praktyczne korzystanie ze studni

Hydrofory do wody to niezawodne urządzenia służące do pompowania wody do instalacji wodociągowej oraz do jej magazynowania i utrzymywania stałego ciśnienia. Dostępne na rynku produkty różnią się pomiędzy sobą nie tylko wyglądem i wielkością, lecz także mocą przerobową. Jaki wybrać hydrofor do wody, aby właściwie spełniał swoją funkcję?

Hydrofory do wody a ich powszechne zastosowanie

Urządzenia te od wielu lat są stosowane wielu miejscach. Doskonale sprawdzają się na każdej posesji pozbawionej sieci wodociągowej, gdzie konieczne jest korzystanie z wody znajdującej się w przydomowej studni. Są one zatem niezbędne wszędzie tam, gdzie niezbędny jest regulowany dopływ bieżącej wody do instalacji wodociągowych. Hydrofory znajdują powszechne zastosowanie w:

– w gospodarstwach rolnych

– w domach jednorodzinnych

– w ogródkach działkowych

– w przydomowych warsztatach

– w zakładach przemysłowych

– w domkach letniskowych

– przy fontannach

Urządzenia te są także powszechnie wykorzystywane w wielu stacjach uzdatniania wody pitnej. Dzięki nim możliwe jest utrzymanie stałego ciśnienia w poszczególnych instalacjach wodociągowych.

Jaki wybrać hydrofor do wody?

Zakup tego urządzenia powinien być zależny od indywidualnych potrzeb użytkownika. Dostępne w poszczególnych sklepach zbiorniki hydroforowe różną się pomiędzy sobą wielkością, szerokością oraz zakresem mocy pompy ssącej.

Znacznie mniejsze zapotrzebowanie na wodę istnieje w przypadku indywidualnego gospodarstwa niż w dużych zakładach przemysłowych czy stacjach uzdatniania wody. Świetnie zdają sobie z tego sprawę producenci i w związku z tym oferują bardzo różnorodne modele.

Rozmiar zbiornika powinien być zawsze dobrze dopasowany do wielkości instalacji wodnej. Pozwala to na utrzymanie w turach właściwego ciśnienia, a co za tym idzie zmniejszenie eksploatacji posiadanej instalacji. Właściciel przeciętnej działki, która nie jest podłączona do instalacji wodociągowej i w związku z czym konieczne jest korzystanie ze studni powinien zdecydować się na zakup zbiornika o pojemności nie mniejszej niż 100 litrów.

Podczas zakupu warto też zwrócić szczególną uwagę na kształt zbiornika. W sklepach do wyboru są hydrofory o kształcie cylindrycznym o orientacji poziomej oraz pionowej. Trzeba zawsze wybrać taki hydrofor, który bez problemu zmieści się w przeznaczonym dla niego pomieszczeniu.

Oferowane urządzenia mogą być wykonane z żeliwa, blachy stalowej niskowęglowej, stali nierdzewnej oraz stali ocynkowanej. Wybierając hydrofor wykonany z solidnego tworzywa można mieć stuprocentową pewność, że posłuży on niezawodnie przez bardzo długi czas.

Dzięki bogatej ofercie każdy klient może wybrać taki model, który w pełni spełni jego oczekiwania i pozwoli na bezproblemowe czerpanie bieżącej wody ze studni. Więcej o zastosowaniu hydroforów czytaj TUTAJ.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij