Jak łagodzić podrażnienia po goleniu – krosty, wrastające włoski, odczyny skórne?

Jak łagodzić podrażnienia po goleniu – krosty, wrastające włoski, odczyny skórne?

Golenie jest czynnością wymagającą. Potrzebne są pewne i długie pociągnięcia, a jednocześnie nie nazbyt mocny ucisk, by nie powstały podrażnienia. Niestety wiele osób popełnia błędy, a dodatkowo ma wrażliwą skórę skłonną do podrażnień. Dziś zajmiemy się łagodzeniem podrażnień po goleniu u mężczyzn. Co zaradzić na krosty, wrastające włoski i odczyny skórne?

Dobre kosmetyki po goleniu dla mężczyzn to podstawa

Na pewno istotne znaczenie ma profilaktyka. Dlatego zanim przejdziemy do omówienia kosmetyków po goleniu dla mężczyzn, warto zwrócić uwagę na kosmetyki do golenia. Należy wybierać takie, które dobrze zmiękczają skórę i zarost i nawilżają cerę. Do golenia należy przystąpić po uprzednim prysznicu, tak by pory skóry były rozszerzone i kosmetyki mogły wniknąć głębiej. Jeśli chodzi o preparaty po usunięciu zarostu, to warto na pewno sięgnąć po balsam po goleniu, który nie zawiera alkoholu. Taki produkt powinien mieć jak najbardziej naturalny skład. Oczywiście balsamy po goleniu powinny zawierać składniki łagodzące podrażnienia. Można sięgnąć też po krem po goleniu, który może zawierać dodatkowe filtry UV stanowiące barierę ochronną dla skóry.

Jaki krem po goleniu pomoże na wrastające włoski?

Problem wrastających włosków dotyczy wielu mężczyzn. Ich przyczyną może być zarówno nieprawidłowa technika golenia, czyli golenie niezgodnie z kierunkiem wzrostu włosa, zbyt agresywne golenie i przyciskanie ostrza do skóry, ale i czynniki genetyczne. Nieprawidłowa pielęgnacja i zaniedbywanie złuszczania martwego naskórka także ma tutaj znaczenie. Aby niwelować skutki i wrastające włosy, a także im zapobiegać, warto sięgnąć po krem po goleniu na wrastający zarost. Taki produkt zawiera kwas salicylowy, który zmiękcza naskórek i pozwala wydostać się wrastającym włoskom na zewnątrz. Jeżeli szukasz innych sposobów, to możesz postawić również na peeling. Najpierw rozgrzej twarz gorącym ręcznikiem jak przed goleniem, a potem wykonaj drobnoziarnisty peeling. W ten sposób również możesz wydobyć wrastające włoski. Jeżeli jednak grudka jest spora, obrzęk się powiększył, to udaj się do lekarza, który zaradzi temu problemowi i usunie wrośnięty zarost.

golący się mężczyzna

Jak poradzić sobie z krostami po goleniu?

Krosty po goleniu wiążą się z wrastającym zarostem, ale i podrażnieniami skóry, czy po prostu gromadzącym się nadmiarem sebum. Jeżeli golisz się na sucho i pojawiają się krosty, to znak, że powinieneś zmienić sposób golenia na golenie na mokro, albo przynajmniej zacząć używać peelingu i łagodzącego balsamu po goleniu. Sprawdzi się on także wtedy, gdy utrzymujesz krótki zarost. Taki balsam go zmiękczy i sprawi, że będzie lepiej nawilżony. Jednocześnie nawilży także skórę pod zarostem. W przypadku golenia na gładko i występowania krostów, koniecznie pamiętaj o regularnym czyszczeniu ostrza, po każdym pociągnięciu oraz po każdym goleniu. Wymieniaj regularnie ostrze tak, by nie było tępe. Możesz też sięgnąć po maseczki do twarzy z dodatkiem zielonej glinki, które oczyszczą skórę. Działanie oczyszczające mają także kosmetyki zawierające węgiel aktywny.

Jak można złagodzić zaczerwienienia i inne podrażnienia po goleniu?

Balsam łagodzący po goleniu sprawdzi się także w przypadku podrażnień innych niż krosty. Warto wybrać produkt, który będzie jak najbardziej wydajny. Oczywiście balsam należy dobrać do rodzaju skóry. Balsam do suchej skóry powinien mieć właściwości nawilżające, z kolei ten do cery tłustej i problematycznej powinien posiadać składniki redukujące nadprodukcję sebum. Oczywiście dla wielu osób liczą się koszty. W przypadku balsamu po goleniu cena nie musi być wygórowana. Istotne znaczenie ma naturalny skład i dopasowanie do potrzeb danej skóry. Podrażnienia po goleniu się zdarzają, a nawet zdarza się zacięcie skóry. W przypadku krwawienia należy odkazić ranę. Sprawdzi się Oktenisept albo ałun. Można także zabezpieczyć przecięcie plastrem.

W newralgicznych, trudno dostępnych miejscach, zagłębieniach skóry, warto golić się w kierunku ukośnym. Golenie pod włos jest przeznaczone dla najbardziej zaawansowanych albo tych, którzy posiadają maszynkę elektryczną ścinającą włoski lub trymer.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij