Jak zagęścić brodę w kilku krokach, by uzyskać świetny efekt w krótkim czasie?

Gęsty zarost nie jest dany wszystkim mężczyznom, ale można o niego zawalczyć. W końcu dostępnych jest kilka metod, dzięki którym można zyskać większą objętość. Jakie to sposoby? Poznajcie je i uzyskajcie dobry efekt w krótkim czasie.

Krok pierwszy: zapuść brodę w miejscach, gdzie nie ma ubytków

Trzeba zdawać sobie sprawę, że krótki czas uzyskania gęstego zarostu mieści się w granicach od 3 do 6 miesięcy i tego naturalnego procesu nie da się bardziej przyspieszyć. Pierwszym krokiem do gęstszej brody może być zapuszczenie jej w miejscach sąsiadujących z tymi, gdzie włosków brakuje. Jeśli ubytki są niewielkie to taki prosty zabieg może spowodować, że brodę nabierze gęstości, a puste miejsca nie będą widoczne. Oczywiście to dopiero pierwszy krok.

Krok drugi: postaw na zestaw do brody, który wspomoże wzrost mieszków włosowych

Jeśli chcesz uzyskać efekt gęstszej brody, to powinieneś zapatrzyć się także w zestaw do brody. Polecamy balsamy, które rozgrzewają skórę i wpływają na wzmocnienie aktywności mieszków włosowych właśnie poprzez lepsze ukrwienie. Do nich dołączane są suplementy wzmacniające zarost i sprzyjające jego zagęszczeniu. Ważną rolę odgrywa tutaj biotyna, ale również witaminy takie jak A, C czy E oraz cynk i miedź. Warto podkreślić, że skuteczne działanie to także wzmocnienie już pojawiających się włosów, a to można uzyskać stosując zestaw akcesoriów do brody, między innymi grzebienie i balsamy czy kartacze i olejki.

Krok trzeci: gdy czekasz na efekty kuracji, stosuj puder do brody z drobinkami bawełny

Jeśli zdecydowałeś się na kurację na porost brody, to na jej efekt musisz poczekać przynajmniej 3 miesiące. Jednak w tym czasie musisz coś zrobić, aby Twoja broda była gęsta i prezentowała się schludnie. Poza trymowaniem ważne będzie stosowanie pudru do brody, który pomoże Ci przetrwać okres zagęszczania zarostu. Zawiera drobinki bawełny doskonale imitujące zarost i mogą pomóc uzyskać pełną brodę, zanim włoski wyrosną naturalnie.

Krok czwarty: czesz swoją brodę i stosuj olejki do brody

Jak już wspomnieliśmy włoski należy wzmacniać, stąd zestaw akcesoriów do brody będzie absolutnie niezbędny. Do dłuższego zarostu i jego rozczesywania sprawdzi się grzebień. Aby proces był łatwiejszy warto stosować zmiękczające olejki do brody i balsamy. Warto podkreślić, że czesanie brody pobudza również krążenie krwi, a tym samym powoduje zwiększenie aktywności mieszków włosowych. Należy zatem codziennie czesać brodę przy użyciu kartacza, najlepiej z włosiem dzika. W ten sposób złuszcza się też martwy naskórek, a tym samym skóra może lepiej oddychać, nie pojawiają się zaskórniki. Jeśli w danym fragmencie skóry znajdują się cebulki włosowe, to na pewno dzięki takim masażom skóry prędzej czy później w danym miejscu pojawi się zarost.

Krok piąty: wybierz mezoterapię lub przeszczep brody

Brodę do wzrostu można pobudzić także w inny sposób, a mianowicie korzystając z medycyny estetycznej. Mezoterapia skóry twarzy nie służy jedynie jej odżywieniu czy spłyceniu widocznych zmarszczek, ale również może pomóc pobudzić krążenie krwi i aktywność mieszków włosowych. Oczywiście może się zdarzyć, że w danym miejscu po prostu nie wytworzyły się cebulki włosowe. To jednak nie jest problem, gdyż można dokonać ich przeszczepy. Grafty, czyli mieszki włosowe pobiera się z fragmentu skóry, gdzie zarost rośnie bujnie i przeszczepia tam, gdzie nie występuje. Następnie należy przejść około tygodniowy okres rekonwalescencji, efekt zabiegu można zauważyć po jakichś 3 miesiącach. To skuteczny sposób na zagęszczenie brody dla osób, którym matka natura poskąpiła gęstego zarostu.

Stosując powyższe metody możesz ostatecznie uzyskać gęstą brodę. Nawet jeśli genetyka Ci nie sprzyja, to masz jeszcze do dyspozycji medycynę estetyczną. Kosmetyki niwelujące problem mało gęstego zarostu doraźnie także są bardzo przydatne. Warto postawiać na zestaw do brody renomowanego producenta, by nadać jej odpowiedni kierunek, a także pobudzić cebulki włosowe do wzrostu. Dobry efekt niezależnie od metody można uzyskać w ciągu 3 miesięcy. Warto jednak czekać, bo rezultaty mogą pozytywnie zaskoczyć.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij