porozumienie

Jak zarządzać małą firmą, w małym gabinecie i w małym mieście? Czy to jest możliwe?

Zarządzanie firmą jest trudne i pracochłonne. Ale wiecie co jest jeszcze trudniejsze? Oczywiście zarządzenie małą firmą, w małym gabinecie i do tego małym mieście. Zastanawiacie się pewnie czy jest to w ogóle możliwe. My sądzimy, że tak, ale koniecznie trzeba skorzystać z naszych rad, wtedy będzie to przynajmniej łatwiejsze.

Kluczem do sukcesu jest dobry Internet

reklama GoogleJeszcze kilka dekad temu mało kto mógł pozwolić sobie na Internet, a nawet jeżeli finansowo temu podołał, to problemem było znalezienie dostawcy, szczególnie mieszkając w małym mieście. Od tego czasu wiele się zmieniło, ale nadal wielu dostawców nie oferuje szybkiego łącza w miasteczkach czy na wsi. Na szczęście można znaleźć dobry i tani Internet. Zawady, Supraśl czy Siemiatycze – wszędzie tam swoje usługi oferuje Koba, zatem koniecznie zapoznajcie się z ofertą i cieszcie się z naprawdę dobrego Internetu i to za małe pieniądze. Pamiętajcie, że szybkie łącze to podstawa. Dzięki temu możecie prowadzić nawet telekonferencje z biura czy rozmawiać z kontrahentami online. Jest to bardzo pomocne, ponadto możecie ściągać duże pliki, a następnie je przesyłać. Możliwości jest wiele.

Skoro jeden problem mamy z głowy, to czas pomyśleć…

….o urządzeniu biura. Jeżeli Was na to stać, to zawsze możecie je wynająć. Jednak mieszkając w domu czy nawet w bloku zawsze możecie zagospodarować choćby małą przestrzeń. Przynajmniej będzie za darmo. Koniecznie urządźcie ją tak, aby była funkcjonalna i praktyczna. Bardzo ważne jest na pewno biurko oraz wygodny fotel biurowy. Powinny one zapewniać ergonomię. Na zakupie fotela nie można w żadnym stopniu oszczędzać, gdyż spędzając sporo czasu przed komputerem można niestety narzekać na ból pleców. Dlatego też dobrym wyborem są fotele, które dopasowują się do kręgosłupa, ale i posiadają wysuwany zagłówek. Dodatkowo trzeba jeszcze zwrócić uwagę na sam materiał. Najlepiej postawić na taki, który pozwala skórze oddychać, gdyż przepuszcza powietrze. Kolejnym aspektem, który także musimy poruszyć jest kolorystyka. Otóż nie powinna ona być zbyt ciemna czy też zbyt jasna, gdyż wtedy Wasze oczy się męczą. Lepiej postawić na stonowane odcienie. W biurze nie może zabraknąć też mebli, tutaj dobrym wyborem jest meblościanka, która pomieści sporo dokumentów, możecie też postawić na kontenerki. Chcąc stworzyć bardziej prestiżowe wnętrze warto wybrać drewniane meble, ale są one bardzo drogie, na szczęście możecie postawić choćby na te z płyty meblowej, które posiadają imitację rysunku drewna, dzięki temu są jeszcze bardziej unikalne.

Reklama dźwignią handlu

reklama pngMówi się, że dobre usługi obronią się same – coś w tym jest. Jednak dobra reklama nie zaszkodzi. Nie od dziś wiadomo, że reklama jest dźwignią handlu, dlatego też, aby dotrzeć do potencjalnych klientów trzeba stworzyć sobie rozpoznawalność. Możecie oczywiście postawić na reklamę radiową, telewizyjną czy też bilbordy. Ale szybko można zwiększyć rozpoznawalność stawiając na reklamę internetową, szczególnie mieszkając w małym mieście, a chcąc swoje usługi oferować zdecydowanie poza jego terenem. Dobrze sprawdza się też prowadzenie fanpage’u w mediach społecznościowych, gdzie możecie organizować konkursy z upominkami. Koniecznie bierzcie też udział w targach dla przedsiębiorców, gdzie także jest możliwość zdobycia nowych klientów. Jeżeli prowadzicie sprzedać internetową, to przyda się także pakowanie sprzedanych rzeczy w papier z nazwą firmy czy taśmę z nadrukiem.

Jakość usług ma znaczenie

Na samym końcu musimy jeszcze wspomnieć, że bardzo ważna jest sama jakość usług, bo nawet najlepsza reklama nic Wam nie daje, jeżeli to, co oferujecie klientom nie jest na wysokim poziomie. Dlatego też do każdego zlecenia powinniście podchodzić z należytym zaangażowaniem i indywidualnie. Koniecznie należy także stawiać na terminowość. Nie można w żadnym przypadku windować cen. Dzięki temu, że klienci będą zadowoleni z Waszych usług, będą Was chwalić i polecać.

Koniecznie skorzystajcie z naszych rad. Dzięki temu jest szansa, że osiągnięcie sukces. Pamiętajcie jednak, że konkurencja nie śpi, dlatego też nie można nigdy rezygnować z najwyższej jakości pracy.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij