Program do wystawiania faktur – wygoda i pewność

Program do wystawiania faktur – wygoda i pewność

Wystawianie faktur to nieodzowny element prowadzenia działalności gospodarczej. Dziś, aby wystawić fakturę, wystarczy program do tego celu. Poza tym faktury online to rozwiązanie pozwalające oszczędzić i czas, i pieniądze.

Faktury wystawiane online, których możliwość wystawiania pojawiła się parę lat temu, cały czas zyskują na popularności. Nic dziwnego, gdyż od roku 2013 zgodnie z przepisami e-faktura (czyli faktura online) jest takim samym dokumentem jak faktura tradycyjna wystawiana na papierze i wysłana pocztą. Wysyłanie faktur w formie elektronicznej odbywa się drogą internetową, a dokument ma format pliku PDF. Nie tylko sam sposób dostarczenia faktury online ma wiele zalet. Także jej wystawienie jest mało skomplikowane – a to dzięki programowi do wystawiania faktur. O jego zaletach i wielu funkcjach w dalszej części artykułu.

Dlaczego warto wystawiać faktury przy użyciu programu

Przede wszystkim dlatego, że jest to bardzo proste, a program czuwa nad tym, aby wystawiana przez nas faktura VAT czy każda inna była wolna od błędów. Takie wystawianie dokumentów jest więc mniej stresujące – wystarczy w odpowiednie miejsca wpisać odpowiednie wartości liczbowe i dane kontrahenta. Prosty w obsłudze program pozwoli  szybko, bezpiecznie i bezstresowo uporać się z nawałem dokumentów do wystawienia. Także dlatego, że podczas wystawiania faktur VAT dużo funkcji jest automatycznych (np. numer faktury, stawka VAT czy metoda płatności). Można powiedzieć,  że taki program znakomicie wpasowuje się w pakiet przedsiębiorcy, który ułatwia funkcjonowanie jemu, jego firmie i kontrahentom. Poza tym elektroniczna faktura to także oszczędność czasu, jeśli chodzi o dostarczenie jej, a także oszczędność pieniędzy (papier, koperty, znaczki pocztowe – w przypadku faktury online te koszty nas nie dotyczą). 

Program do faktur VAT i nie tylko, czyli wiele możliwości

Co istotne, funkcje programu do wystawiania faktur można dostosować do swoich potrzeb. Taka personalizacja programu to większa jego efektywność. Jest on przydatny nie tylko dla tych, którzy wystawiają faktury VAT. Program ma także opcje wystawiania faktur walutowych, faktur zaliczkowych, dostępna jest także faktura proforma. Istnieje też możliwość wyboru szablonu faktury. A wszystko po to, by podczas wystawiania faktury wszystko poszło gładko. Warto też zaznaczyć, że program do wystawienia faktury afaktury.pl jest programem bezpiecznym. Poza tym wprowadzi porządek w naszych dokumentach – a to podstawa funkcjonowania firmy – to dostęp online do wszystkich wystawionych przez nas faktur.

Księgowość online to łatwe wystawianie i wysyłka faktur, a co najważniejsze: pewność, że robimy to dobrze. Strona Afaktury.pl umożliwi nam te wszystkie opcje.

 

undefined

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij