Ogrzewanie domu gazem płynnym – jaki zbiornik

Ogrzewanie domu gazem płynnym – jaki zbiornik?

O skuteczności ogrzewania domu gazem płynnym decyduje szereg czynników. Niezwykle istotną kwestią jest w omawianym kontekście wybór odpowiedniego zbiornika. To podstawowy element całej instalacji.

Jakie są rodzaje zbiorników na gaz płynny?

Zbiorniki na gaz płynny występują w dwóch wariantach. Zbiorniki nadziemne są przeznaczone na posesje zlokalizowane na obszarach o wysokim poziomie wód gruntowych. Z uwagi na to, że są montowane na powierzchni, trzeba liczyć się z tym, że ingerują w przydomowy krajobraz. Teren wokół nich nie może zostać dowolnie zagospodarowany, w związku z czym zdecydowanie najlepiej sprawdzają się na większych działkach. Z kolei zbiorniki podziemne są nieco bardziej wymagające, jeśli chodzi o montaż wiążący się z koniecznością wykopania odpowiedniej wielkości otworu. Przestrzeń nad nimi można urządzić wedle uznania. Świetnie nadają się  na mniejsze posesje oraz tam, gdzie poziom wód gruntowych jest niski.

Zbiornik na gaz płynny – jaka pojemność?

Zbiorniki na gaz płynny dostępne są w różnych pojemnościach. W ofercie Amerigas występują modele o pojemnościach 2700 l, 4850 l oraz 6600/6670 l. W opinii ekspertów tej firmy na potrzeby przeciętnego gospodarstwa domowego w zupełności wystarczające okazują się najmniejsze z wymienionych powyżej zbiorników. Napełniane są przez dostawcę zwykle 2 razy w roku. Ich serwisem zajmuje się również firma, z którą klient zawarł umowy o dostawę gazu. W przypadku zbiorników o pojemności do 7 m3 nie jest wymagane pozwolenie na budowę.

Zbiornik na gaz płynny – czy warto?

Decyzja o wyborze metody grzewczej jest podyktowana licznymi przesłankami. W ogrzewanie gazem płynnym opłaca się zainwestować z paru ważnych powodów. Jest ono wygodne i praktycznie bezobsługowe, a także przyjazne dla środowiska. Gaz spala się prawie w 100 proc. Jest wydajny i wysokokaloryczny – zawartość zbiornika wystarcza na długi czas nie tylko do ogrzania domu, ale również podgrzania wody oraz zasilania urządzeń takich jak kuchenka gazowa czy grill.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij