IT

Poznaj 5 cech, po których rozpoznasz dobrą firmę informatyczną

Prowadząc własną działalność należy pamiętać nie tylko o zatrudnieniu wykwalifikowanych pracowników, ale także firmy informatycznej, choćby w ramach outsourcingu IT. Oczywiście w sieci można znaleźć wiele ofert, ale jak poznać, że dana firma jest dobra? Na to pytanie postaramy się odpowiedzieć, ale w inny sposób, a mianowicie przedstawimy wam 5 cech, po których poznajcie dobrą firmę IT.

Pierwsza cecha: dobry kontakt i odpowiedzi na Twoje pytania

klawiatura appleDobry kontakt to podstawa, zatem szukając dobrej firmy informatycznej warto na ten aspekt zwrócić uwagę. Jeżeli dzwonicie do przedstawiciela firmy, który chętnie odpowiada na Wasze pytania, ale także służy Wam radą, to już prawdopodobnie dobrze trafiliście. Warto już wtedy zadać pytania dotyczące stosowania systemów ochronnych. Warto, a wręcz należy także umówić się na spotkanie, bo dobra firma IT przygotowuje ofertę skierowaną pod daną jednostkę, a nie ogólną. Dzięki temu możecie uzyskać ochronę, na której Wam zależy, a która nie będzie tylko i wyłącznie zbędnym wydatkiem. Z kolei jeżeli kontakt będzie marny, a pracownik będzie próbował Was zbyć, to zdecydowanie lepiej zakończyć kontakt na tym jednym telefonie i już więcej nie warto dzwonić, ani też umawiać się na konsultacje.

Druga cecha: doświadczenie i wiedza na wagę złota

Żadnym wstydem nie jest zapytanie o kompetencje pracowników. Otóż specjalista IT powinien mieć wysokie kompetencję, ale i sporą wiedzę, którą zdobywa latami. A więc nie do końca warto wybrać firmę, która dopiero zaczyna, tym bardziej gdy pracownicy są jeszcze studentami. Musicie kierować się sztywnymi zasadami, bo i Wy nie możecie pozwolić sobie na błędy. Poza tym warto też dopytać o prace jakie zostały zrealizowane, ale musicie też wiedzieć, że dobry specjalista lubi chwalić się swoją pracą i tak naprawdę nie ma nic do ukrycia.

Trzecie cecha: dobre opinie

Nic tak wiele nie mówi o firmie jak opinie, ale jak zapewne się domyślacie opinie mogą być częścią kampanii reklamowej, zatem musicie umieć odróżnić opinie prawdziwe od tych raczej wykupionych. Jeżeli wszystkie są napisane tym samym stylem to już wiecie, że raczej nie muszą być zgodne z prawdą. Najlepiej opinii szukajcie na forach internetowych, ale możecie też pytać znajomych, wszak czasami tzw. pocztą pantoflową można znaleźć przedsiębiorstwa znane jako najlepsza firma informatyczna. Wrocław to miasto, gdzie siedzibę ma firmą ITBCE, którą Wam polecamy.

Czwarta cecha: profesjonalne podejście do klienta

kod binarnyCzas przejść do aspektu profesjonalnego podejścia do klienta. Tutaj nie mamy na myśli tego czy ktoś jest miły, choć to także ważne, bo przecież kultura osobista jest ważna. Ale isotne jest też podejście do klienta, czyli to czy pracownicy, gdy się ich poprosi oddzwonią czy można zadzwonić prosząc o radę, ale także czy są terminowi, wszak jak możecie się domyślić terminowość jest także bardzo ważna. Komunikacja między Wami także powinna być raczej na poziomie partnerskim, a nie w relacji pracodawca- pracownik, który wykonuje polecenia. Otóż firma informatyczna ma proponować różne rozwiązania, a nie wykonywać tylko i wyłącznie polecenia, co jest szczególnie nieefektywne, a wręcz niebezpieczne, jeżeli nie macie pojęcia o branży IT i formach zabezpieczeń.

Piąta cecha: szeroki zakres usług

Czas przejść do piątej cechy, która jest tak samo ważna i obejmuje zakres usług. Otóż dobrą firmę poznacie po tym, co ma do zaoferowania. Nie mogą to być jedynie backupy, lecz środki ochronny powinny być znaczenie szersze, a do tego dostosowane pod daną jednostkę, branżę czy nawet profil. A więc zwróćcie uwagę czy firma IT stosuje i przeprowadza audyty. Firma informatyczna powinna wysyłać pracowników, których możecie zidentyfikować, zatem powinni być wyposażeni w identyfikatory, ewentualnie w odzież firmową. Dzięki temu zyskujecie pewność, że Wasze dane nie dostaną się w nieodpowiednie ręce.

Koniecznie skorzystajcie z naszych rad. Dzięki temu nie popełnicie błędu, ale i ograniczycie stres. Jednocześnie zyskacie bezpieczeństwo i ochronę Waszych danych. Nie kierujcie się absolutnie ceną, bo na jakości nie można oszczędzać, a jak mówi stare przysłowie: „chytry dwa razy traci”.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij