Top 5 najpopularniejszych tatuaży

Top 5 najpopularniejszych tatuaży

Tatuaże są bardzo modne, choć w czasach starożytnych tatuowali się wojownicy, a jeszcze do niedawna większości osób kojarzyły się z subkulturą więzienną. Na szczęście te czasy już minęły i obecnie tatuaże mogą być dziełami sztuki, pod warunkiem, że wykonana je tatuażysta z profesjonalnego salonu tatuażu. W innym miejscu nie warto się tatuować, chyba że chcemy żałować. Jeżeli zastanawiasz się nad tatuażem to nasz poradnik jest dla ciebie jak znalazł. Otóż przestawimy w nim 5 najpopularniejszych tatuaży, które są obecnie absolutnym must have.

Znak nieskończoności – ponadczasowy symbol, który znaczy wiele

Nieskończoność fascynowała ludzi od zawsze. Najczęściej interesowali się nią filozofowie, czy naukowcy, ale i przeciętnego śmiertelnika ten znak interesował. Ten znak jest swoistym synonimem wieczności, czyli czego co jest na zawsze. Dlatego jak można się domyślić stał się bardzo modny również w wersji tatuowanej. Ta niepozorna przewrócona ósemka potrafi wyrazić naprawdę wiele, stąd takie tatuaże są często wykonywane w studiu tatuażu. Otóż poprzez taki tatuaż można pokazać wieczne uczucie do ukochanej osoby, czy też nieskończoną miłość do dziecka, czy pupila. Warto tutaj zwrócić uwagę na fakt, że musi on być wytatuowany swoistym ciągiem, czyli nie może w nim być jakichkolwiek przerw, wszak nieskończoność i wieczność jest ciągła. Takie tatuaże można wykonać z różnymi dodatkowymi motywami takimi jak: kotwica, serce, czy oczywiście ważna data.

Mam cię na zawsze – czyli znaczysz dla mnie wiele

Nietrudno zauważyć, że psy, czy koty są traktowane nie tylko jako zwierzęta domowe, ale przede wszystkim domownicy, wszak są częścią rodziny, co oczywiście bardzo słuszne. Dlatego jak nietrudno się domyślić, tatuaże z pupilkami są bardzo modne. Tutaj prym wiodą portrety zwierząt, ale również kształty ich łapek. Warto jednak pamiętać, że taki tatuaż wygląda świetnie pod warunkiem, że jest doskonale wykonany. Obok niego może znajdować się też ważna data związana z pupilem np. adopcji. Również bardzo modne są tatuaże przedstawiające psie łapki i serce, wszak miłość do pupila nigdy nie przemija.

Tatuaże z imieniem- nadal w modzie

Bardzo modne są również tatuaże z imieniem. Może to być imię ukochanej osoby, dziecka, czy psa. Choć są i tacy, którzy tatuują imię swoich idoli. Tego akurat nie polecamy, wszak miłość fana przemija, a to, co teraz jest modne za rok staje się passe. Niemniej jednak tatuaże z imieniem są ciągle na fali. O ile jeszcze kilka lat temu modne było tatuowanie ich w chińskich znaczkach, czy też w języku jidysz, tak obecnie wracamy do korzeni i wolimy litery łacińskie. Wszak nie trzeba obawiać się błędów, no chyba że tatuażysta z ortografią jest na bakier. Ale bądźmy szczerzy wybierając dobry salon tatuażu nie trzeba się tego obawiać. Zatem taki tatuaż jest modny. Najczęściej wykonywany jest na wewnętrznej stronie ręki, czy też nadgarstku. Poza znaczeniem jest też świetną ozdobą.

Wojna płci

W przypadku kolejnych modnych wzorów tatuaży musimy dokonać podziału ze względu na płeć. Panie chętnie decydują się na tatuaże heartbeat. Tatuaże z linią życia, czy też ekg mają dużą wartość sentymentalną i zazwyczaj łączy się je z datą narodzin dziecka. Zatem to jeden z najpopularniejszych tatuaży wśród mam. Panowie z kolei najczęściej wybierają tatuaże z motywami celtyckimi czy też stawiają na geometryzm. Są to zazwyczaj duże tatuaże, ale przecież to ozdoba, więc dlaczego nie?

Minimalizm w cenie

Niektórzy ulegając modzie i również pragną tatuażu. Dlatego bardzo modne stały się też tatuaże minimalistyczne, czyli zwyczajnie niewielkie. Często tatuowane są serduszka, diamenty, czy nawet nuty. Wykonywane są zazwyczaj na nadgarstku, szyi, czy plecach. To także dobry wybór, gdy w pracy obowiązuje formalny dress code i pracodawca nie patrzy przychylnym okiem na „dziary”.

Przedstawiliśmy Wam 5 najmodniejszych motywów tatuaży. Pamiętajcie, że tatuaż to ozdoba na całe życie, zatem decyzji nie podejmujcie pod wpływem impulsu. Ponadto zawsze wybierajcie dobry salon tatuażu, wtedy macie pewność, że tatuaż będzie dziełem sztuki, a nie wstydliwą pamiątką.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij